Yhteystiedot

Parisuhteen palikat -linjatyöryhmä

  • Kirkkohallitus, perheasiat
    Minna Tuominen
    minna.tuominen(at)evl.fi
    p. 040-142 48 23
  • Adventtikirkko
    Eliisa Saarinen
  • Helluntaikirkko
    Jyrki Tiitinen
  • Parempi avioliitto ry.
    Hanna Ranssi-Matikainen, Marita Kulmala
  • Kansan Raamattuseura
    Anu Mattsson, Maija Nyman
  • Kataja, parisuhdekeskus ry
    Liisa Välilä
  • Mennään Eteenpäin ry.
    Riitta Luhtasela
  • ABC+-perhelehti
    Hanna Ranssi-Matikainen, Parempi avioliitto ry
  • Porvoon suomalainen seurakunta
    Antti Yli-Opas
  • Suomen Raamattuopisto
    Jouni Koskela
  • Vapaakirkko
    Saara Karppinen, Tero Koskinen

Pienryhmämateriaalia tuottava ryhmä

  • Tuukka Hämäläinen, Lahti
  • Saara Karppinen, Vapaakirkko
  • Terhi Lahdensalo, Oulunkylän srk
  • Riitta Luhtasela, ME
  • Panu Rissanen, KRS:n avioparityö
  • Timo Naapuri, Mäntsälän srk
  • Minna Tuominen, Kirkkohallitus

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Parisuhteen palikat – kouluttajakoulutus

Parisuhteen palikat -peruskoulutuksen käyneet voivat hakeutua kouluttajakoulutukseen, joita järjestetään ainakin kerran vuodessa. Kouluttajakoulutus pätevöittää ensin toimimaan harjoittelevana kouluttajana ja harjoitusvaiheen jälkeen pitämään virallistettuna Parisuhteen palikat -kouluttajan peruskoulutuksia.

Pätevöityneet Parisuhteen palikat –kouluttajat

  • Leena Piha, Hämeenlinna, leena.piha(at)pihaconsulting.fi
  • Marjamuusa Hämäläinen, Varkaus, marja(at)muusa.inet.fi
  • Anu Mattsson, Asikkala, anu.mattsson(at)sana.fi
  • Arja Seppänen, Helsinki, arjatuulikki.seppanen(at)gmail.com
  • Minna Tuominen, Porvoo, minna.e.tuominen(at)evl.fi
  • Liisa Välilä, Helsinki, liisa.valila(at)parisuhdekeskus.fi
  • Antti Yli-Opas, Porvoo, antti.yli-opas(at)evl.fi
  • Terhi Lahdensalo, Helsinki, terhi.lahdensalo(at)evl.fi
  • Sari Aroheikki, Diakoni, sari.aroheikki(at)evl.fi
  • Leena Harjunpää, Kokkola, leena.harjunpaa(at)labideus.fi
  • Riikka Reina, Järvenpää, riikka.reina(at)seurakuntaopisto.fi
  • Anne Övermark, Ilmajoki, anne.overmark(at)gmail.com
  • Marja-Leena Ollikainen, Jyväskylä, ollikainenmarjaleena5(at)gmail.com
  • Kirsi Kanerva, Espoo, kirsi.kanerva(at)evl.fi
  • Outi Wenell, Espoo, outi.wenell(at)evl.fi
  • Timo Naapuri, Mäntsälä, timo.naapuri(at)evl.fi
  • Hanna Rienoja Ylöjärvi, hanna.rienoja(at)evl.fi
  • Kaisa Pihlajamäki, Petäjävesi, kaisa.pihlajamaki(at)evl.fi
  • Anne Meritie, Lahti, anne.meritie(at)lahdenensijaturvakoti.fi
  • Jukka Mattsson, Asikkala, avioliitto(at)sana.fi
  • Marika Mäntyvaara, Helsinki, marika.mantyvaara@hel.fi
  • Tarja Jussila, Helsinki, tarja.jussila@hel.fi
  • Paula Enckell, Espoo, paula.enckell@evl.fi

Vanhemmuuden palikat -työryhmä

  • Simo Ahonen, Adventtikirkko
  • Marika Hakola, Vapaakirkko
  • Saara Kinnunen, Vaasan perheasiain neuvottelukeskus
  • Jukka Mattsson, Kansan Raamattuseura
  • Raija Ojell, Kirkkohallituksen kasvatus- ja
    perheasiat
  • Jukka Piirainen, Helluntaikirkko
  • Hanna Ranssi-Matikainen, Parempi avioliitto ry.

Seurustelun palikat -työryhmä

  • Piialiina Helminen, Kansan Raamattuseura
  • Sanna Jattu, Nuorten keskus
  • Kenneth Karllsson, Helsingin seurakuntayhtymä/Kampin kappeli
  • Aila Mäkinen, Helsingin seurakuntayhtymä
  • Hanna Ranssi-Matikainen, Parempi avioliitto ry.
  • Nina Saaristo, Adventtikirkko
  • Tellervo Tulisalo, Seinäjoen Ev.lut.srk
  • Minna Tuominen, Kirkkohallitus
Top